آموزش تغییر Dns

به نام خدا

در این بخش از آموزش کار با پرتال کاربری آسیا سازان ، سراغ تغییر نیم سرور دامنه رفتیم که با مشاهده به تصاویر زیر میتوانید مدیریت دامنه خود را برعهده بگیرید . البته قبل از شروع آموزش لازم میدونم توضیح جزئی در مورد این عملکرد مهم دامنه بدم .

Doman Name Server بصورت خلاصه شده Dns و یا بصورت فارسی کارگزار های دامنه ، وظیفه وصل کردن دامنه مورد نظر رو به هاست دارند. به طور ساده تر یعنی دامنه شما جهت وصل شدن به سرور های متعدد نیاز به دومین نیم سرور و در بعضی موارد همراه با وارد کردن Ip سرور داره که از قبل توسط مدیریت سرور تعیین شده و دراختیار شما قرار میگیره تا دامنه خودتون رو به سرور مربوطه وصل کنید ...

و به طور خیلی ساده تر آسیا سازان دارای چندین سرور هست که در نقاط مختلف دنیا قرار دارند و از قبل Dns های تعیین و تدارک داده شده تا مشتریان ما بتوانند با قرار دادن نام دامنه آسیا سازان در تنظیمات کارگزار دامنه خود ، به سرور ما وصل بشند .

1 - جهت تعیین  dns های جدید بر روی دامنه خودتون میتونید وارد پرتال کاربری آسیا سازان شوید . تصویر زیر رو مشاهده کنید ، بر روی مدیریت دامنه ها کلیک کنید .

 

2 - شما وارد بخش دامنه های من شدید ، دامنه مورد نظرتون رو که از قبل در آسیا سازان ثبت کردید رو انتخاب کنید و از پایین بر روی ابزار های مدیریت دامنه کلیک کنید ، البته میتوانید بصورت مستقیم با کلیک کردن بر روی خود دامنه وارد تنظیمات شوید .3 - شما وارد بخش تنظیمات کلی دامنه شدید ، چون قصد انجام عملیات بر روی نیم سرور دامنه داشتیم از تب های مورد نظر تب NemaServers رو انتخاب میکنیم ، و مراحل بعدی را با توجه تنظیمات شخصی خود انجام میدهید . در پایان بر روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید .

 


4- در پایان پیام زیر را مشاهده خواهید کرد ...نکته بسیار مهم ؛ تغییر Dns در دامنه های ملی بیش از 6 ساعت در اینترنت داخلی به طول خواهد انجامید و همچنین دامنه های بین المللی زمان کمتری را برای ست شدن صرف میکنند .

 

آیا این پاسخ مفید بود؟ 99 کاربر این مقاله را مفید می دانند (299 رای)